#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }

Maszyny rolnicze AMAZONE - siewniki wielkopowierzchniowe

Agregat uprawowo-siewny AVANT

Wysokie wydajności powierzchniowe i doskonała jakość siewu: z takimi cechami wyróżniającymi, składany agregat uprawowo siewny udowadnia swoją siłę przede wszystkim podczas pracy w wielu gospodarstwach. Przy szerokościach roboczych 4, 5 i 6 metrów, praktycy w pełni korzystają z jego możliwości. Czołowa przestrzeń montażowa ciągnika jest sensownie wykorzystana. Wyeliminowano dodatkowe obciążniki balastowe.  W połączeniu z zamontowanym czołowo zbiornikiem ziarna oraz kultywatorem wirnikowym, wałem i redlicami wysiewającymi z tyłu ciągnika, uzyskuje się agregat o optymalnym rozdziale masy, osiągający wysoką siłę uderzenia także na małych polach. Przejazdy między polami są bardzo proste: hydrauliczne złożenie, przejazd i praca  na następnym polu!

Agregat uprawowo-siewny CIRRUS

Nowa generacja: Cirrus 03. 10 najważniejszych zalet Cirrus 03:

  • Uprawa, zagęszczanie gleby, siew i dociskanie nasion w jednym przejeździe roboczym. Do wyboru także z nawożeniem w połączeniu z podwójnym zbiornikiem jako wariant Cirrus-C
  • Umieszczony przed polem talerzy Crushboard jest ustawiany hydraulicznie i wyrównuje glebę - opcja
  • Agresywnie ustawione, zębate talerze zapewniają optymalne przemieszanie gleby
  • Podłużny profil opon Matrix pasmowo zagęszcza glebę. Profil Matrix zapewnia także bardzo dobry, własny napęd wału. Opony Matrix sprawiają, że Cirrus 03 jest łatwiejszy w uciągu i oszczędza paliwo
  • Wysoka wydajność z prędkością siewu sięgającą do 20 km/h oraz szybki transport po drogach z prędkością do 40 km/h
  • Redlice RoTeC pro gwarantują zawsze dokładne odkładanie materiału siewnego na dnie redlin
  • Opony Matrix dające czysty obraz pracy w warunkach suchych i mokrych, oraz możliwość wyboru między zagarniaczem sprężynowym a zagarniaczem rolkowym
  • Optymalne odkładanie i przykrywanie materiału siewnego osiągane tak, że nacisk na zagarniacz ustawiany jest niezależnie od nacisku na redlice RoTeC pro
  • Krótkie czasy postoju: szybkie i łatwe napełnianie – duże zbiorniki ziarna i nawozu w wariancie Cirrus-C – prosta zmiana materiału siewnego – niewielkie nakłady na konserwację
  • Krótkie czasy nawrotów i małe promienie zawracania, zwłaszcza w siewniku Cirrus Compact o szer. rob. 3 m

Siewnik CITAN

Przez siewnik Citan, firma AMAZONE proponuje sposób postępowania oddzielający uprawę gleby i siew przy szerokości roboczej od 6 m do 15 m. Citan pozwala na siew w optymalnym momencie. Niewielki nacisk na glebę oraz siła uderzenia to istotne zalety w nowoczesnym następstwie roślin. Poprzez oddzielenie uprawy gleby, zagony mają możliwość wystarczającego osiadania, co zapewnia dobre wschody. Przy 15 m szerokości Citan może osiągać wydajności powierzchniowe do 15 ha/h.
Kolejny aspekt w uprawie zbóż ozimych pozytywnie oceniany przez rolników: redlice Citan przemieszczają mało gleby a stymulacja wschodów nowych chwastów (przede wszystkim wyczyńca polnego) jest ograniczona do minimum.
Przy prędkościach roboczych do 20 km/h, wielkopowierzchniowy siewnik Citan osiąga bardzo duże wydajności z zachowaniem perfekcyjnego odkładania nasion. Umieszczony daleko z przodu dyszel przenosi dodatkową masę na tylną oś ciągnika.  Zbiornik ziarna mieści 3.000 l do 8.000 litrów i można go szybko napełniać z big-bagów, ślimakiem napełniającym, ładowaczem czołowym albo przyczepą przeładowczą. Podobnie szybko następuje zmiana między  3 metrową szerokością transportową a 6 do 15 metrową szerokością roboczą, oraz wszystkie ustawienia w polu.

Siewnik PRIMERA DMC

O szerokości roboczej 3m, 4,5m, 6m, 9m, lub 12 m - znakomitą maszynę do niedrogiego wykonywania zabiegów uprawowych na wielkich powierzchniach.
Te wszechstronne, stosowane w dużych gospodarstwach siewniki wyposażone są w odpowiedni zestaw redlic, nadający się do siewu bezpośredniego, a także do siewu z konwencjonalną uprawą gleby.

Siewnik CONDOR

Jest idealną maszyną  do płytkiej uprawy gleby przy systemach siewu bezpośredniego. Zwłaszcza na dużych powierzchniach, gdzie czas i wilgotność gleby odgrywają dużą rolę i są czynnikami ograniczającymi Condor stawia do dyspozycji wysoką siłę uderzenia, precyzję i oszczędność wody. Niewielkie zapotrzebowanie siły uciągu przeliczone na jego szerokość roboczą znacznie pomaga w zmniejszeniu nakładów finansowych zwłaszcza w systemach intensywnej uprawy.
Cała koncepcja Condor zakłada wsparcie techniki przy intensywnym siewie z szerokościami roboczymi powyżej 9 m, większy rozstaw rzędów  oraz odkładanie nasion z możliwie minimalną inwazją. Siewnik oferowany będzie w szerokościach roboczych 12 und 15 m. Przez użytą koncepcję składania możliwe stało się ograniczenie szerokości transportowej Condor do 3 m przy zachowaniu szerokości roboczej 15 m.

TOP